top of page
BLUE SKY.jpg

יוזמות

אנחנו מעצימים את הנפגעים והקורבנות. הם עומדים במרכז הפעילות שלנו. אנחנו מביאים את המומחיות. הנפעים והקורבנות מביאים את קולם וזכויותיהם.

העשייה המשפטית שלנו מאפשרת לנו לבסס אמת שיפוטית וללא עוררין. אנו עובדים באופן מקצועי, עצמאי, א-מפלגתי וא-פוליטי העונה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של משפט הוגן, שלטון החוק ודמוקרטיה.

תביעה בבית הדין הפלילי בהאג ICC

עו"ד ויאס גבירצמן עומדת בחוד החנית ומובילה באופן אישי את הליך התביעה המתקדם ביותר בפני בית הדין נכון להיום. מיום 15 באוקטובר (!) ייצגה עו"ד ויאס גבירצמן 8 משפחות חטופים, נעדרים ונרצחים, וכבר ב -31 באוקטובר, הגישה את התביעה הראשונה בשם נפגעי השבעה באוקטובר בהאג. השלב השני, כרוך בלקיחת חלק ישיר ופעיל בחקירה עצמה. מאמצע נובמבר, ועד היום כולל, אנחנו נמצאים בקשר ישיר עם חוקרי ביה"ד, מעבירים ראיות, חוות דעת מומחים, ואף את עדותם הישירה של ניצולים ונפגעים המשמיעים גם את קולם של הנרצחים. כך, בתחילת פברואר, יצאה עו״ד ויאס גבירצמן בראש המשלחת הראשונה של הקרבנות אשר נסעו לתת נתנו עדות מול חוקרי בית הדין הפלילי בהאג.. השלב השלישי והאחרון הוא שלב הייצוג הישיר, במסגרת דיון באולם ביה"ד בהאג הצפוי לאחר מעצר והעברת חשודים לביה"ד, בהתבסס על צווי מעצר בינלאומיים הצפויים בזמן הקרוב. כיום, מעל ל250 נפגעים בחרו בייצוגה של עו"ד יעל ויאס גבירצמן, כעורכת דין היחידה כיום עם נוכחות פעילה וישרה בשטח, ועם ניסיון ישיר בליטיגציה בביה"ד בהאג, לצד 4 בתי דין בינלאומיים פליליים סה"כ. עו"ד ויאס גבירצמן היא חברת לשכת עורכי הדין בישראל הראשונה (אשה) אשר עבדה ישירות בליטיגציה בהאג. היא עשתה זאת בהצלחה ניכרת תוך קביעת תקדימים המשמשים עד היום בהליכים בביה"ד.

ICC.jpg
Anchor 1
Criminal procedures.png

הליכים פליליים

ההליכים הפליליים נחלקים לשניים ומתווספים להליך הפלילי בהאג: קורבנות שהם בעלי אזרחות ישראלית בלבד - בנוסף לתביעה בבית הדין הפלילי בהאג, קורבנות בעלי אזרחות ישראלית בלבד יכולים לתבוע גם בבית המשפט בגרמניה בעילה של סמכות אוניברסלית. על פי עילה זו, מרגע שבוצעו פשעים בינלאומיים - ללא קשר למקום ביצוע הפשעים, לזהות הנפגעים או לזהות המבצעים - למערכת המשפט הגרמנית סמכות לחקור ולהעמיד לדין את הפושעים. זאת, כמורשת משפטי נירנברג ותחת עקרון "לעולם לא עוד". מהלך זה מבוצע בשת"פ הדוק עם עו״ד גרמניה הבקיאה בדין המקומי בגרמניה ובייצוג קורבנות פשעים בינלאומיים. קורבנות שהם בעלי אזרחות נוספת לזו הישראלית - בנוסף לתביעה בבית הדין הפלילי בהאג, קורבנות אלה יכולים לתבוע גם בבית דין במדינת האזרחות שלהם - אנחנו מייצגים היום נפגעים ב-8 מדינות אזרחות שונות- ישראל, איטליה, ארגנטינה, בולגריה, אסטוניה, פורטוגל, בריטניה, ארה"ב, פיליפינים, ועוד. הפוטנציאל הוא להגיע למעל 40 מדינות אזרחות, עבור אלפי אזרחים שנפגעו בשבעה באוקטובר. במקרים אלה, יעשה ניתוח של כדאיות התביעה במדינת האזרחות על בסיס הכרות עם מערכת המשפט הרלוונטית. הארגון כבר איתר משרדי עו״ד דין בעלי התמחות מקצועית רלוונטית ומחוייבות אישית למטרה במספר מדינות מפתח ואנו עתידים להתחיל בפעילות התביעות המשותפות לאחר גיוס מימון להבטחת קיימות התביעות.

Anchor 2

הליכים אזרחיים

בתביעות אזרחיות, צריך לבחור פורום אחד לכל תובע עבור כל נתבע ובו תובעים הקורבנות גוף רלוונטי (יחידים, ארגונים או מדינות) במטרה לקבל פיצוי על הנזקים שנגרמו להם לצד פיצויים עונשיים. במסגרת תביעות אלה, מבצע הארגון את הפעילות הבאה: 1. עבודה מול עורכי דין שותפים ומומחים בתחומם, תוך גיבוש האסטרטגיה המשפטית 2. ניסוח פרקי התביעה הנוגעים למיוצגים תוך הבאת סיפורם האישי 3. גיבוש תשתית ראייתי מספקת וניסוח טיעונים משפטיים בבסיס התביעות, תוך שמשרדנו מתמחה בסוגיות הנוגעות לפשעים בינלואמיים, סוגיות בינלואמיות כגון חסינות וכיוב', והמשרד(ים) השותפים בקיאים וחלוצים בדין האמריקאי, הישראלי וגם בהליך הגביה והכרה בפסקי דין ברחבי העולם. 4. ליווי תהליך התביעה מטעם הלקוח וחיזוק השותפים עד להצלחתה. נכון להיום, הארגון משתף פעולה בייזום והגשה של תביעות בשם לקוחותיו בישראל ובארצות הברית A. בישראל - תביעה נגד AP ורויטרס - תביעת בוטיק כנגד אלו אשר התלוו אל המחבלים ובמסווה של עיתונאים וצלמים ולמעשה מזוהים עם חמאס ואף נטלו חלק בזוועות B. בארה"ב - בשלב זה ההליכים תחת חיסיון וזאת על מנת להגן על לקוחותינו ועל שלמות ההליך. נעדכן כשנוכל

Civil procedures.png
Anchor 3
Evidence.png

איסוף ושימור ראיות

אחת ממטרות העל של עבודתנו היא מאבק באובדן ראיות ובאמינות. לשם כך יצרנו ואנו ממשיכים ויוצרים שותפויות עם מומחים בתחום, עם קורבנות וניצולים, כמו גם חברה אזרחית וארגונים לא ממשלתיים בעלי יכולת שימור ראיות, חקירות וכדומה. הדבר מאפשר לנו להרחיב ולהעמיק את הרשת המשפטית והראייתית. אנחנו לא מקבלים כספים מגופים ממשלתיים ומגייסים כספים מגופים אזרחיים ופילנטרופיים החולקים את הערכים האוניברסליים של היוזמה לצדק ללא גבולות לצדק ב-7 באוקטובר. את היוזמה שלנו מלווה הצלם בן כהן, אשר במסגרת הפרויקט פורץ הדרך שלו "עדות ראשונה" הוא אוסף עדויות ומתעד ראיות מהניצולים (נכון ליום מעל 60 עדויות). אנו מתעדים לשתף פעולה מלאה עם ארגוני OSINT ו- SGBC על מנת לחזק את פעולת האיסוף והשימור שהינה נר לרגלינו.

Anchor 4

פשעים על בסיס מין ומגדר

משרדנו מתמחה בפשעים בינלאומיים, הכוללים בתותכם פשעים על בסיס מין ומבגדר ואלימות מינית במציב סכסוך. פרק שניסחה עו"ד ויאס גבירצמן, המיועד לאנשי פרקטיקה, עתיד להתפרסם בקרוב בהוצאה לאור של ארגון נאט"ו. אנחנו מביאים את מומחיותינו ממצבי סכסוך שונים, לנפגעות ונפגעי ה-7 באוקטובר. פשעים על בסיס מגדר, כמו גם אלימות מינית במהלך לחימה, הם תופעה מוכרת ומהווים פשעים נגד האנושות לכל דבר. למרות זאת, הם נדחקים לתחתית הרשימה ומטופלים ביתר חשדנות ואף היסוס. אנחנו רוצים לשנות את הנוהג הזה ופועלים בשת"פ צמוד עם מומחיות בינלאומיות המובילות בתחום. משרדנו בשיתוף מומחים מהשורה הראשונה פועל בצורה אנליטית, מבוקרת, תוך הקפדה על הרגישות והמקצועיות המתבקשת בסיוע גורמים מקצועיים, לתמיכה בנפגעות. כל אלה, לטובת ביסוס האמת . אנו עובדים עם שותפים מומחים בארץ ובעיקר בחו"ל ומביאים את המומחיות שלנו ממצבים שונים בקונגו, רואנדה, אוקראינה ומקומות נוספים

Gender based violence.png
Anchor 5

למה ליצור איתנו קשר?

אנו מציעים את הייצוג המשפטי הטוב ביותר בתחום ופועלים מהשטח. מבוסס על ניסיון עתיר ובר-קיימא ועל שותפיות אמיצות. אנו תמיד נישאר קשובים לצרכים שלכם. אנחנו כאן בשבילכם.

bottom of page